Branky: 51. Vott - 26. Vandas, 31. Sow, 62. Štursa
FK PŘÍBRAM:

Mastný - Vokřínek (73. Čajko), Švestka, Mazur, Antwi - Zápotočný (73. Ret T.), Dohnal - Tolno, Ajeti (46. Kareš), Vott - Loic (78. Ret F.)

Start do sezóny nevyšel

Zdeněk Brož

Úvodní zápas v ČFL jsme s Velvary prohráli. Domácí stadión viděl porážku 1:3, gól našeho celku dal Dominik Vott.

Náš tým nevstoupil do prvního zápasu sezony vůbec dobře. Zatímco jsme neproměnili v první půli žádnou ze svých šancí, zkušenější hosté trestali. Skóre otevřel ve 26. minutě Vandas, o pět minut později navýšil Sow. Velvary byly na Příbram dobře připraveni. Včas dostupovaly hráče a nedávaly jim prostor k útočným manévrům.

Trenér domácích před druhým poločasem vystřídal a do hry poslal Kareše. Příbramští začali mnohem lépe, brzy dali kontaktní branku Dominik Vott a snížení hecovalo k obratu hráče i diváky. Namísto srovnání ale přišla v 62. minutě studená sprcha z kopačky hostujícího Štursa - 1:3. „V ten moment bylo po zápase. Posledních dvacet minut, po vstřelení třetího gólu, už se víc nehrálo, než hrálo," glosoval stav trenér Jiří Kohout.

Z prvního zápasu jsme tak skončili bez bodu a doufali v nápravu v kole následujícím.